Sohbet

Sohbet nedir?

Edebi anlatım türlerinden biri olan sohbet; anlatılan herhangi bir konunun çok fazla derinine inilmeden, sanki karşısındaki kişiyle konuşuyormuş gibi bir edayla konunun yazıya aktarıldığı ve fikirlere dayalı yazılardır. Bu sohbet yazılarında genel kitleye hitap edecek, herkesin ilgilenebileceği konuların üzerinde durulmaktadır. Yazılardaki cümle yapıları da günlük konuşma dilindeki gibi çoğunlukla devrik olmaktadır. Sohbet yazarı, metinde soru ve cevap şeklinde giderek bir diyalog gerçekleşiyormuş hissi yaratmaktadır. Edebi üslubuna bakıldığında fıkrayla benzerlikler gösteren sohbetin esasen çok az sözle çok fazla şey anlatıyor olma gayesi, gazete yazılarına ait bir tür olması ve dışa dönük bir yapıya olması onu fıkradan net olarak ayıran özelliklerindendir.

sohbet numarası
sexs
sex hattı
erotik sohbet
sex siteleri
kadın numarası
orospu hatları
canlı sohbetler

Telefonda Sex Sohbet ile tatmin eden kadınlara nasıl ulaşırım?

Siz de kendinize terapi gibi gelecek bir sohbetin içerisinde yer almak istemez misiniz? Daha önce hiç tanımadığınız bir bayanla sohbet hattı aracılığı ile tanışabilir ve unutulmaz bir sohbetin içerisine girebilirsiniz. Hayatınızda ne olup bittiğini bazen en yakınınızdakilere bile anlatmak istemezsiniz. Çünkü çoğu zaman eleştiriye açık olmazsınız. İşte böyle zamanlarda bütün sıkıntılarınızı ve dertlerinizi sohbet kızlarımıza anlatabilirsiniz.Çünkü onlar sizi yargılamaz ve eleştirmez sadece dinlerler. Onlarla konuşmak size gerçekten terapi gibi gelecek hem psikolojik olarak hem de vicdan olarak rahatlamanızı sağlayacak. Sadece dert sıkıntı da değil. İsterseniz bu bayanlar ile cinsel fantezilerinizi de paylaşabilir ve onların da kendi fantezilerini dinleyebilirsiniz. Bu numaralar sizlere oldukça keyifli ve neşe dolu bir sohbet ortamı vaad ediyor. Hemen arayın ve siz de bu ayrıcalığın tadını çıkartmaya başlayın.

sohbet numarası
sohbet
sohbetler
sex hattı
canlı sohbet
sex sohbet
canlı seks
cinsel sohbet
sohbet hattı

Sohbet ederken kadınlar neye dikkat eder?

Sizi farklı dünyalara götürecek ve fazlası ile ilginizi çekecek olan canlı sohbet hatlarımızda zaman kavramını tamamen unutacaksınız. Büyülü bir ortam olan sohbet hattı numaralarımız sizi anında etkisi altına alacak ve kızlarımız sizin elinizden tutarak bu büyülü dünyanın içerisine çekecek. Size hoş dakikalar yaşatacak olan bu hatlar, aynı zamanda büyük bir rahatlama ve kafa dağıtma işlevi de görmektedir. Bu sayede de hatlarımızı arayan beyler daha huzurlu bir hayatın içerisine girmektedir. Burada yapılan sohbetler sayesinde daha huzurlu olacak ve yeni güne daha pozitif bir elektrik ile başlayacaksınız. Artık bu numaraları sürekli aramak isteyeceksiniz çünkü canlı sohbet kızlarımız sizin en yakın arkadaşınız olacak. Buradaki bayanlar piyasanın en kaliteli ve en profesyonel sohbet kızlarıdır. Sitemize gelip onları incelediğinizde kalitelerini anında anlayacak ve hemen bu bayanları aramak isteyeceksiniz. O halde daha fazla zaman kaybetmeyin sizi de sitemizi ziyaret etmeye bekliyoruz.

sexs
sex hattı
erotik sohbet
sex siteleri
kadın numarası

Sıcak ve arzulu dakikalar, keyifli anlar yaşamak isteyen herkesi sitemize bekliyoruz. Buradan ulaşacağınız sohbet hattı kızlarımız ile sohbet dünyasında keyifli bir yolculuğu sizlere sunuyoruz. Canlı sohbetin internet dünyasındaki en doğru adresi olan web sitemiz sizlerin bu sohbetleri nerede ise bedava fiyatına yapmanıza da imkan sağlamaktadır. Popüler olan bu numaralarımızı isterseniz sabit hatlarınızdan isterseniz de cep telefonlarınızdan arayabilir ve anında sohbetin tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz. Kaliteli ve sıcak bir sohbet ile sizin de geceleriniz daha ateşli bir hale gelecek ve bu bayanlarla vazgeçilmez bir sohbet deneyimi yaşayacaksınız. Dünya üzerinde de binlerce kullanıcısı olan canlı sohbet hatları konusunda Türkiye’de de bir numara biziz. Sizlere keyifli dakikaların ayrıcalığını sunuyoruz. Hemen arayın ve bu ayrıcalıktan yararlanma imkanına kavuşun.

orospu hatları
canlı sohbetler

Farklı ve huzurlu sohbet hattı numaralarımız ile İstediği her şeyi anlatabilme özgürlüğü olan insanlar bu sohbetlerden memnun olarak ayrılıyor. Siz neden mutlu bir insan olma şansını yakalamıyor sunuz? Hemen siz de canlı sohbet hatlarımızı arayın ve size sınırsız bir mutluluk vaat eden kızlarımızla tanışın. İsterseniz onlarla telefonda dertleşerek sıkıntılarınızdan kurtulun, isterseniz de telefonda seks yaparak rahatlayın. Güzel sesli ve oldukça anlayışlı olan bu ateşli kızlarımızın sizi bulutların üzerine çıkartacaklarından şüpheniz olmasın. Sıcak dakikalar geçirmek her erkeğin olduğu gibi sizin de hakkınız. Artık bu hakkınızı kullanın ve ateşli bayanlarla kendinize bu özel dakikaları bir an önce hediye edin. İstedikleri her şeyi anlatabilen ve cinsellik dahil her konuyu karşı cinsle konuşan erkekler hayatlarında her zaman öndedir. Siz de bu erkeklerden biri olabilir ve unutulmaz anları yaşayabilirsiniz. Hemen sohbet dünyamıza adım atın ve farkı yaşamaya başlayın.

sex sohbet
canlı seks
cinsel sohbet
sohbet hattı

İnsanlar genel anlamda konuşmayı ve sohbet etmeyi sevdiklerinden doğal olarak sohbet yazılarını okumaktan da hoşlanmaktadırlar. Çoğu birey, kendisine güvendiği herhangi bir konuda herhangi bir içerik yazabilme lüksüne sahiptir. Tabi bilgi birikimine güvenmenin yanında edebi bilgisine de güvenmesi gerekir. Çünkü bu bilinenlerin sohbet çerçevesi içerisinde yazıya aktarılması gerekmektedir. Bunun için de aslında iyi bir sohbet yazarı olmanın yolu iyi bir dinleyici olmaktan geçmektedir. Bu konuda üstad denilebilecek isimler, çok ağır denilebilecek konuları dahi sohbet türüne çevirebilip herkesin rahatça okuyup idrak edebilmesini sağlayabilir. Sohbet yazılarının en büyük özelliği; çok içten, çok doğal ve “senlibenli” olarak nitelendirilebilecek şekilde yazılan edebi metinler olmalarıdır. Türk edebiyatında Şevket Rado ve Ahmet Rasim gibi isimler sohbet türünde çok başarılı örnekler vermişlerdir.

Mektuptan açılmış talihim, bir tane daha geldi. Öteki gibi değil bu. Bir kere yazan gizlemiyor kendini, kim olduğunu söylüyor: İsmet Zeki Eyüboğlu adında bir genç. İstanbul Bilim Yurdunda yani Üniversitesinde okuyormuş. Sonra da benimle eğlenmiyor, alaya almıyor beni, över gibi gözüküp alttan alta iğnelemeğe kalkmıyor. Çıkışıyor bana, çıkışıyor ya, haklı olarak çıkışıyor. Eski yazılarımı, şu Öz Türkçe yazılarımı beğenirmiş, yenilerine sinirleniyor, şöyle diyor:
“Geçen günkü Nokta dergisinde Ulus’tan aktarılmış bir yazınızı okudum. Ne çok üzüldüm bilseniz! Yoksa sizi de mi elden kaçırdık? Nerde o eski güzelim Öz Türkçe sözler, nerde o yazınızdaki edebiyat, ahlâk, hak, sanat, merak, şiir gibi tatsız tutsuz Osmanlıca sözler. Niçin şunun bunun sözüne bakıp da düşüncelerimizi değiştiriyorsunuz? O yeni sözleri beğenmeyenler var diye mi yazmak istemiyorsunuz? Günün birinde bir kişi çıkıp size: “Beğenmedim bu sesinizi” dese ona bakıp da sesinizi değiştirecek misiniz? Ne derse desin el gün. Biz yolumuza bakalım.
Daha böyle çok şeyler söylüyor. O mektubu okurken tatlı bir duygu sardı içimi, “mektup” değil de “beti” dediğim günleri andım. Doğru söylüyor, iyi söylüyor o genç. Utandım kendi kendimden inandığım yoldan dönmenin yeri mi vardı? Bu çıkışmalarına karşılık ne diyeyim de bağışlatayım suçu mu? Var benim de bir özrüm, gelgelelim gençler anlamaz, anlamamaları daha da iyidir. Gene söyleyelim ben.
A çocuğum, ben yaşlandım, kocadım da onun için saptım yolumdan. Bilin ki sevinerek olmadı bu. Gene durup durup o yola özlemle bakıyorum. Bir sevgilinin bir daha evine varamayacağınız bir sevgilinin yoluna nasıl bakılırsa öyle bakıyorum. Biliyorum ki doğru oradadır; güzel oradadır, ancak ben yoruldum, dizlerim kesildi. Bir de o işi başaramayacağımı anladım. Yalnızdım, pek yalnız kaldım. Beni tutanlar, benim o yolda gitmemi dileyenler vardı, uzaktan seslenmekle yetiniyorlardı. Beni özendirmek istemelerine ne denli sevinirsem sevineyim, yanımda kimseyi görememek üzüyordu beni.

Doğrusu, büsbütün de bırakmadım o yolu. Böyle Arapça, Farsça tilcikleri kullandığım yazılarımda gene o sevdiğim, kimini de kendim uydurduğum tilciklere yer veriyorum. Biliyorum, yetmez bu, en doğrusu gene eskisi gibi özTürkçe yazmaktır. Onu yakında, bir dergide gene deneyeceğim.

Çok sevindim o mektuba. Birkaç yıl benim yürüdüğüm bir yolu bırakmak, istemeyenler olmasına çok sevindim. Gençler unutsun benim emeklerimi, onları hiçe saysınlar, Arapça, Farsça tilciklerden kaçınmadığım bir suda sevgiliden geliverecek bir esenleme gibi yüreğimi aydınlatır, güneşler doğurur gönlümde.

İtalyan yazarı Luigi Pirandello’nun bir iki oyununu görmüşsünüzdür, hikâyelerini okudunuz mu? Bay Feridun Timur onlardan otuz altısını dilimize çevirmiş, Millî Eğitim Bakanlığı da bastırmış. Hepsini okumadımsa da okuduklarım çok hoşuma gitti, diyebilirim ki o yazarın oyunlarından daha çok beğendim hikayelerini. Oyunlarında yüksekten atmayı andırır bir hal vardır. Hikâyeleri öyle değil, Pirandello onlarda kişilerini daha iyi gösteriyor, canlandırıyor. Oyunlarında hep bir görüşü savunmak, okuyanları, yahut seyircilerini düşündürmek ister. Hem de çözümlenemeyeceğini söylediği meseleler üzerinde düşündürmek ister. Bir gerginlik vardır oyunlarında, hikâyeleri ise öyle değil, onlardaki kişiler daha canlı, okuyana daha yakın. Herhalde bana öyle geldi.

Bay Feridun Timur da iyi çevirmiş dilimize. Belli ki İtalyanca cümleye bağlı kalmak istememiş, her yerde değilse bile çok yerde: “Bizim dilimizde nasıl söylemeli?” diye düşünmüş. Örneğin bir yerde: “Don Lollo hiddetten küplere biniyordu.” diyor. “Küplere binmek” deyimi sanmam ki İtalyancada olsun. Daha böyle çok buluşlar var Bay Feridun Timur’un çevirisinde.

Ama belli ki daha genç bir yazar, o cesareti daima gösteremiyor, bazan acemiliklere düşüyor. İşte bir örnek: “Don Lollo bu sözlere olmaz diyordu. Nafile; olan olmuştu; fakat nihayet kabul etti ve ertesi sabah şafakla beraber, âlet ve edevat torbası s ırtında olduğu halde, Zi Dima Locası Primosole’ye geldi. Nihayet kabul etti.” den önce bir “fakat” koymanın ne yeri var? Hele: “avandanlığı s ırtında” demek dururken “âlet ve edevat torbası s ırtında olduğu halde” demenin cümleye bir ağırlık verdiğini nasıl anlamıyor? Daha böyle kusurlar var Bay Feridun Timur’un çevirisinde, “haykırmak” sözünü çok kullanıyor, hem de “bağırmak” yerine kullanıyor. Gene o hikâyenin bir yerinde: “Küpten olmamak için ihtiyarı orada mevkuf mu tutacaktı?” diyor. Burada “mevkuf” sözü hiç yakışıyor mu? “kendisi küpten olmasın diye ihtiyarı hürriyetinden mi edecekti” diyemez miydi?

Bir de şunu söyleyelim. “Ciddi Bir Şey Değil” adlı hikâyede şöyle bir cümle var: “Her defasında bir daha aynı hataya düşmeyeceğine dair yemin üstüne yemin ediyor, ahdü peyman ediyor, yeniden âşık olmamak için kahraman bir deva araştıracağını söylüyordu.” Bay Feridun Timur böyle konuşmaz elbette “düşmeyeceğine yemin etti .”der. Düşmeyeceğine dair yemin etti.” demez. Belki İtalyanlar öyle der, biz demeyiz. “Kahraman deva” da ne oluyor? belli, Fransızların “remède hèroique” dedikleri, İtalyancada tıpkısı olabilir, Türkçede öyle denmez, başka bir şey arasın.

Luigi Pirandello’dan “Seçme Hikâyeler” de böyle ufak tefek kusurlar var, gene de o kitap tatlı tatlı okunuyor, Bay Feridun Timur’u iyi çevirmenlerimizden, yani mütercimlerimizden sayabiliriz. Hele bir şeye çok sevindim: ikinci ciltte dil birinci cilttekinden çok daha iyi. Demek ki Bay Feridun Timur’un çevirileri günden güne iyileşecek. Ben adını yeni duyduğuma göre kendisinin bir genç olduğunu sanıyorum, bundan sonraki çevirileri elbette daha kusursuz olur. Siz de okuyun o hikâyeleri, eğlenirsiniz, hele ikinci cildin başındaki Donna Mimma’dan başlarsanız, bütün kitabı okumak hevesi uyanır içinizde.

Sohbet numarası çevirerek tanıyacağınız arkadaşlar, hayatınıza renk verecek ve hayatınızın daha güzel ve anlamlı olmasını sağlayacaktır. Bu numaralar, son zamanlarda çok sayıda kişinin yeni arkadaş bulma seçeneği oluştur. Burada edinilen arkadaşlıklar, içten ve samimi olmakta ve ateşli konuşmalar ile de süslenmektedir. Bu şekilde daha cazip bir hale getirilmektedir. Numaraları çevirdiğinizde karşınıza çıkan seksi ve hoş sesler ile bir bağ kurmakta ve bu bağı konuşmanızı devem ettirdiğiniz sürece korumaktasınız. Numaralardan tanıştığınız kişi ile sınırsız bir şekilde konuşma hakkınız vardır. Yani sohbeti siz bırakmadıkça, karşınızdaki birey de bırakmamaktadır. Böylece sohbet, herhangi bir kesintiye uğramadan heyecan ve motive seviyesi de korunarak sürüp gitmektedir.
Günümüzde hizmet vermekte olan herhangi bir sohbet hatları ile yeni bireyler ile sıcak bir sohbet içine girebilirsiniz. Sohbet süreniz boyunca, karşınıza çıkan bireylerin tek amacı size mutlu anlar yaşatmaktır. En güzel yanı da sizinle bu kişilerin yakından ilgilenmesi olmaktadır. Telefonda yapacağınız bu sohbetler, gününüze güzellik ve neşe katacaktır. Ateşli kişiler yeni şehvet dolu sohbetler etmek için bu numaralar doğru bir seçim olacaktır. Seksi ve sıcak sohbetlere yelken açmak için bu numaraları kullanabilir ve bu şekilde cinsel yaşamınızı da alevlendirebilirsiniz. Herkes bir arkadaş ortamına ve hoş sohbete ihtiyaç duymaktadır. Aradığınız sohbeti ve içten arkadaşları bu numaralar ile bulabilir ve bu şekilde sosyal aktivitelerinize bir yenisini ekleyebilirsiniz. Üstelik bu numaralar, sosyalleşmeye fazla zaman ayıramayan, yani fazlası ile yoğun olan bireyler için bire bir olmaktadır.
Bir sohbet telefonu keşfederek, hemen numaranın diğer tarafındaki kişi ile sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Günümüzde fazlaca insanın kullanmakta olduğu bu sohbet numaralarınız siz de kullanmayı deneyebilirsiniz. Denedikten sonra bu numaralar sayesinde geçirmekte olduğunuz hoş vakte hayran kalacak ve bu aktivitenizi sık sık gerçekleştirmek isteyeceksiniz. Bir bakıma bu numaralar, sizin vazgeçilmezleriniz haline gelecektir. Aktif olan çok sayıda numara bulunmaktadır, her biri iyi ve güvenilir hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerden faydalanmak kolay ve eğlenceli bir durumdur.

En azgın Türk kızları senin aramanı bekliyor. Hemen ara ve sıcacık sohbetlere başla. Telefonda seks yapmak istediğin kızı seç hemen ara ve telefonda sohbete başla. Seni baştan çıkaracak ses tonuyla azgınlığı iliklerine kadar hissedebileceksin. Böylesine bir orgazmı daha önce hatırlamadığını göreceksin. En ateşli itiraflar ile kendinden geçmeye hazır ol. Canlı seks sohbeti hattı ile muhteşem zaman geçirecek ve yeni dostluklar kazanabileceksin. Sıcak sohbetin hazzına hazır mısın? Sizinle özel olarak ilgilenecek telefon arkadaşı arıyorsan hemen ara ve canlı sohbet etmeye başla. Ateşli itiraflardan farklı fantezilere, konuşulacak binlerce konu içinden dilediğini seç ve konuşmaya başla. Dilersen sen bir konu söyle ve onun üzerine konuşun. Tüm doğallığıyla kızlar ile konuşmanın tadına doyamayacaksın. Cilveli Türk kızları ile konuşurken kendini kaybedebilirsin. Hazırlıklarını yap ve aramaya hazır ol. Seks hattının diğer ucunda seni bekleyen azgın ve cilveli Türk kızlarını daha fazla bekletme. Cilveli ses tonlarının sizi kışkırtmasına izin verin.

Tanımadığınız insanlar ile sohbet etmek rahat davranışlar sergileyeceğiniz için sizi daha fazla mutlu edebilir. Güzel zaman geçirmek ve yeni tanıştığınız insanlar ile sohbet etmek için üye olmadan ekstra bir ödeme yapmadan sadece bir telefon numarası çevirmek yeterlidir. Canınız sıkkın olduğunda dertleşmek için her türlü konu ile ilgili sohbet için canlı sohbet hattı kızlarımız ile bağlantıya geçebilirsiniz. Bu görüşmeler çok güvenli ortamda gerçekleşir kimse sizden herhangi bir kredi kartı numarası ekstra başka bir ödeme talep etmez. Canlı canlı normal arkadaşlarınızla konuşamadığınız konularda bile rahatça sohbet edebilir, yepyeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yaptığınız görüşmeler sırasında sizinle konuşan kızlarımız kesinlikle telefon numaranızı görmezler.

Başkalarına sormaya çekindiğiniz cinsellik ile ilgili çok özel soruları sorabilirsiniz. Rahatça karşılıklı konuşabileceğiniz bir sohbet ortamı sağlayan canlı sohbet hatları çok çekingen, içine kapanık, rahat sohbet edemeyen insanların imdadına yetişiyor. Her hangi bir sıkıntı yaşamadan akılınıza gelen her konuda, günlük konular, cinsel içerikli konular ve kadın erkek ilişkileri ile ilgili sohbetler yapabilirsiniz, çok rahat konuşabilirsiniz.

Kendinizi yalnız hissettiğiniz anlarda dertleşmek, yakınlarınızla kuramadığınız samimi ilişkiler kurmak belki özel sorunlarınızla ilgili konularda akıl danışmak istediğinizde canlı sohbet hattımızın numarasını çevirmek ve telefonun ucunda sizinle samimi içten konuşmalar yapmak için bekleyen birbirinden genç ve güzel bayanlardan biri ile sohbet etmeye başlamak olacaktır. Üye olmanız, telefon ücreti dışında bir bedel ödemenize gerek olmadan konuşmak için ucuz sohbet hattı en doğru yerdir. Sohbete başladıktan sonra konuşmuş olduğunuz, paylaştığınız her şey sadece sizin sorumluluğunuzdadır, telefon numaranız aradığınız kişinin ekranında görünmez yaptığınız görüşme sırasında da telefon numaranızı verip vermemek ve daha sonra yapacağınız görüşmeler tamamen sizin tasarrufunuzdadır.

Bayanınla kendinden geçerek sımsıcak hissetmeye ne dersin? Sohbetin adresinde seni baştan çıkartan dakikaları yakala. Sımsıcak ve ateşli sohbet partnerinle kendinden geç. Seksi bayanın seni ateşe davet ediyor. Bir telefon yanı başında olacak bayanlarla rahatlamanın tadını al. Sohbet etmenin adını sen koy. Sohbet hatlarınd sınırsız hisset. Sıcacık ve ateşi hissedeceksin. Bayanınla kendinden geçmenin tadını alacağın sohbet hattında sımsıcak hisset. Seks sohbetiyle rahatlayacağın bir an için acele et. Sıcacık ve ateşli kadınınla sohbete ulaş. Seksi bayanınla kendinden geçmenin tadını al.
Sohbet hatlarında sınırsız sıcak saatlere ulaş. Sohbet hatlarında rüyalarının tadını al. Bayan sohbet hatlarıyla kalbini sıcacık hisset. Seksi ve ateşli bayanın seni bekliyor. Sınırsız bayanın ile kendinden geç.

Sohbet” için 4 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir